سوالات متداول پارتیشن

پاسخ: مراحل تهیه و اجرای یک پارتیشن بندی دو جداره و تک جداره در گروه کارینو پارتیشن به شرح ذیل می باشد
1.مشاوره تلفنی کارفرمای محترم که کارینو پارتیشن را برای پارتیشن بندی انتخاب کرده است.
2. مشاوره تخصصی که معمولا به همراه بازدید کارشناس کارینو پارتیشن از محل پروژه انجام می گیرد که در این مرحله کارشناس با گرفتن اطلاعات کامل از کارفرما اقدام به برداشت مهندسی پلان و طراحی اولیه کرده و بر اساس نیاز و هدف کارفرما از پارتیشن بندی طرح اولیه تهیه و ارائه می شود.
3. ارائه طرح اولیه تهیه شده و مذاکره و مشاوره برای تایید و یا اصلاحات احتمالی طرح ارائه شده در راستای رسیدن به طرح ایده آل.
4. ارائه و تایید طرح نهایی بعد از طراحی و مشاوره های لازم که در این مرحله هیچ محدودیتی برای تعداد طرح ها وجود ندارد و تا زمانی که نظر کارفرما کاملا تامین گردد طراحی ادامه پیدا کرده و تیم طراحی مربوطه موظف به طراحی چندین باره می باشد .
5. تنظیم قرارداد و فاکتور خرید پس از تایید طرح فاینال و شروع عملیات و تولید محصولات بر اساس طرح تایید شده.

لازم به ذکر است که مراحل بازدید و مشاوره و طراحی و ارائه طرح به هر تعداد رایگان بوده و شامل حال هیچ هزینه ای از طرف کارفرما نمی باشد.

پاسخ: در قیمت گذاری پارتیشن های تک جداره نیز گروه کارینو پارتیشن همان سیاست کلی کیفیت برتر و قیمت پایین را سر لوحه خود قرار داده و با سیاست مشتری مداری با حاشیه سود حداقلی ولی پایدار عمل می کند.

پاسخ: شیوه های متفاوتی برای محاسبه قیمت پارتیشن دو جداره از طریق شرکت ها بکار گرفته می شود که سیاست گذاری اولیه تعیین کننده آن می باشد که غالبا سود شرکت در درجه اول اهمیت شرکت ها قرار دارد ولی همان طور که ملاحظه می شود در گروه کارینو پارتیشن رضایتمندی مشتری تنها سیاست کاری و تعیین کننده می باشد چرا که ما معتقدیم رضایتمندی مشتری نیز حداقل سود را ولی پایدار در پی خواهد داشت و با یک نگاه و مقایسه با محصولات سایر شرکت ها براحتی می توان به نتیجه رسید که قیمت محصولات کارینو پارتیشن با کیفیت ارائه شده بسیار پایین تر از قیمت واقعی استاندارد  روز محاسبه گردیده است . بنا بر این سیاست در گروه کارینو پارتیشن محاسبه قیمت به دقت با در نظر گرفتن حداقل سود تعیین شده است و شیوه محاسبه نیز کاملا روشن و مفهوم و ثابت می باشد.

پاسخ: همان طور که اشاره شد پارتیشن دوجداره کارینو پارتیشن در مدل های پارتیشن دو جداره شانل، پارتیشن دو جداره فیگارو و پارتیشن دو جداره های تک اسکلت بندی به طوری می باشد که به ما این اجازه را می دهد که در طول و ارتفاع پارتیشن فضای عبور سیم و کابل های مورد نیاز را داشته باشیم و نیاز ما را به داکت های روکار مرتفع می سازد.

پاسخ: پارتیشن در مدل های مختلف دارای قابلیت های متفاوتی است ولی در تولیدات گروه کارینو پارتیشن بعضی از قابلیت ها در پارتیشن های دو جداره عمومیت دارند .پارتیشن های دو جداره کارینو پارتیشن در مدل های تک شانل و فیگارو هر سه قابلیت داکتینگ داشته و می توان کلیه سیم های الکترونیکی و برقی را از داخل پارتیشن عبور داد و از استفاده از داکت های رو کار پرهیز کرد. سیستم تولید مدولار نیز به ما این اجازه را می دهد که به سبب مدولار بودن مدل های تولیدی پارتیشن های کارینو پارتیشن آن را از محل نصب قبلی برداشته و در محل جدید مجددا اسمبل کنیم.

پاسخ: ارتفاع پارتیشن دوجداره در مدل های مختلف کاملا اختیاری بوده و می توان با توجه به نیاز ما از پارتیشن ارتفاع مناسب را انتخاب کرد. بطور مثال در فضاهایی که ما می خواهیم فقط حریم کاری پرسنل مشخص شود ولی آنها بتوانند در موقع لزوم با یکدیگر ارتباط ایجاد کنند می توان از پارتیشن های کوتاه نیم قد استفاده کرد بطوری که کارکنان در هنگام نشستن از دید خارج و در هنگام ایستادن یکدیگر را می بینند در این حالت معمولا از ارتفاع 120 تا 150 استفاده می شود که می توان با 20 تا 40 سانتیمتر از پارتیشن را پنجره و مابقی را پانل استفاده کرد و در مواقعی که نیاز به دیوار داشته و هدف جداسازی کامل فضا ها از یکدیگر  باشد می توان پارتیشن را تا سقف ادامه داد تا فضا ها دارای یک دیوار کامل شوند.

پاسخ: با توجه به نیاز ما از دیواید کردن فضا و استفاده از پارتیشن می توان مناسب ترین پارتیشن را بر حسب نیاز انتخاب کرد. 
در برخی فضاها بنا بر حساس بودن فیلد کاری، ما به دنبال داشتن فضاهایی با حداکثر privacy و استقلال هستیم که این امر ما را بر آن میدارد تا پارتیشنی را انتخاب کنیم تا بالاترین privacy را  هم از لحاظ بصری و هم از لحاض شنوایی به فضای ما دهد که در این صورت مناسب ترین مدل، مدل پارتیشن دو جداره فیگارو می باشد که بالاترین درجه آگوستیکی را دارا می باشد و از لحاظ بصری نیز با استفاده از کرکره های میانی به طور دلخواه هر زمان می توانیم با بستن کرکره در حالت بسته نیز استقلال کامل ایجاد شود ولی در مواردی نیز که می خواهیم فضا را بصورت باز داشته باشیم می توانیم از پارتیشن های شانل با پانل های شیشه ای تمام قد استفاده نماییم.

پاسخ: پارتیشن دو جداره آلومینیوم همان پارتیشنی دو جداره است که اسکلت آن از آلومینیوم تشکیل شده است که البته کیفیت آلومینیم مصرفی آن در برندها و کارخانه های مختلف، متفاوت بوده و این امر نیز کاملا در کیفیت پارتیشن تاثیر گذاشته است. سابق بر این یه علت مناسب بودن قیمت آلومینیوم استفاده ار آلومینیوم در فریم پارتیشن رواج پیدا کرد ولی استقامت و قدرت ضربه گیری و زیبایی پارتیشن با فریم آلومیمیوم نسبت به پارتیشن های با فریم چوبی و ام دی اف معمولا پایین تر می باشد.

پاسخ: پارتیشن دو جداره ام دی اف انواع به دو نوع های تک و شانل تقسیم می شود

اسخ: پارتیشن دو جداره آگوستیک برای اولین بار بوسیله گروه کارینو پارتیشن طراحی و ابداع گردید در این نوع پارتیشن از پانلهای سایلنت استفاده شده و در قسمتهای شیشه خور نیز از شیشه های دو جداره آپر مین دو جداره با گاز میانی سایلنت برای اولین بار استفاده میشود که تکنولوژی این نوع پارتیشن کاملا اختصاصی بوده که علاوه بر رسیده به درجه آگوستیکی بسیار بالا از وز بسیار ایده آل و قیمت بسیار مناسب برخوردار میباشد که باعث شده که دیوایدری به زیبایی تمام و کاملا دکورتیو را با درجه آگوستیکی بسیار بالا در محیط داشته باشیم و براحتی بتوانیم آلودگی صوتی محیط را به پتیین ترین درجه خود برسانیم این نوع پارتیشن فقط در گروه صنعتی کارینو پارتیشن تولید و با نام تجاری پارتیشن دو جداره آگوستیک فیگارو عرضه میگردد.

اسخ: علت پارتیشن های دو جداره استفاده از سیستم ساندویچ پانل بوده که علاوه بر داشتن مقاومت و استقرار خوب به سبب قطر زیاد که باعث میشود در حالت استقرار مثال یک دیوار اصلی عمل نماید و بدلیل داشت دو جداره و فضای خالی بین آنها وزن زیادی نداشته و بار قابل توجهی محصوب نمیشود و از لحاظ سازهای فشاری به سازه نمی آورد و لی در عین حال دو جداره بوده و از لحاظ آگوستیکی نیز بهتر از پارتیشن های تک جداره عمل نموده و به زبان ساده بیشتر مانع رد و بدل شدن صدای محیط میگردد.

اسخ: پارتین دو جداره پارتیشنی است که شامل دو جداره دیواره پانل میباشد از هر دو طرف پارتیشن به اسکلت متصل شده و آن را پوشش میدهد

پاسخ: پارتیشن های دکورتیو عمدتا از متریال و پانلهای پوشش دار استفاده میشود که برای سهولت و سرعت بالا بصورت ساندویچ پنل درامده و سرفا با برش ، ریسایز کرده در پارتیشن مورد استفاده قرار میگیرد که بنا به کاربرد آن به پارتیشنهای دو جداره و پارتیشن های تک جداره تقسیم میشود

پاسخ: پارتیشن های ساده میتواند از پانلهای گچی پیشساخته و دیوارهای کناف نام برد البته چوب و ام دی افغ خام مورد استفاده را نیز میتوان در این دسته قرار داد عمده تفاوت پارتیشن های دکورتیو و ساده را در این دانست که پارتیشن های دکورتیو نیاز به پوشش تزئینی ندارد و خود پوشش تزئیینی راد داراست در حالی که پارتیشن های ساده فاقد پوشش تزئیینی بوده و نیاز به پوشش تزئیینی دارد

پاسخ: ارتیشن دکورتیو به پارتیشنی گفته میشود که علاوه بر عملکرد دیوایدری یا همان جداکنندگی ساختار دکورتیو داشته و به دکوراسیون محل نیز کمک میکند

پاسخ: شرکتهایی که به طور تخصصی صرفا محصول پارتیشن را ارائه میدهند شاید زیاد نباشند ولی کارگاههای زیادی هستند که محصولاتی را ارائه میدهند شاید بتوان گفت که گروه کارینو پارتیشن جزئ معدود تولید گننده ها و از نظر کیفی برترین کیفیت پارتیشن های دو جداره را به بازار ارائه میدهد . و اولین ابداع کننده پارتیشن های آگوستیک نیز میباشد و این نشان از تمرکز این گروه روی محصول تخصصی خود میباشد.

پاسخ: پارتیشن انواع مختلفی دارد که بنا به تولیدات هر شرکت میتواند متفاوت باشد ولی بصورت کلی میتوان به دو نوع پارتیشن دکورتیو و پارتیشن ساده تقسیم کرد

پاسخ: دیوایدر و جدا کننده و تقسیم کننده موقت که جزئ سازه اصلی معماری نمیباشد را در معماری اصطلاحا پارتیشن می نامند.