درباره پارتیشن بیشتر بدانید

بسیاری از افراد نام پارتیشن را شنیده اند ولی شاید معنی واقعی آن را نمی دانند. گروه طراحی و اجرای پارتیشن کارینو علاوه بر رسالت اجرای پارتیشن های متنوع و با کیفیت خود را ملزم به اطلاع رسانی به کاربران و استفاده کنندگان از پارتیشن می داند. پارتیشن ام دی اف نوعی تخته ی فیبر است که به روش خشک تولید می‌گردد دانسیته یا چگالی آن بین ۶۵۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است پارتیشن نوعی دیوار قابل حمل و بدون نیاز به بنایی می باشد. پارتیشن ها بیشتر جهت جداسازی محیط و ایجاد اتاق های جدید می باشد پارتیشن ها می توانند به صورت پارتیشن تک جداره یا پارتیشن دوجداره ایجاد شوند در حالت دوجداره به علت وجود دو تکه امکان تبادل صدا را به حداقل می رساند.

نحوه نصب پارتیشن ها :

ابزار مورد نیاز جهت نصب پارتیشن ها شامل : دلر برقی، دلر شارژی و دلر هملتی می باشد، عمود بر، دستگاه پمپ باد و ذستگاه تیلو پانچ اسمایپ به همراه جعبه ابزار کامل و متعلقات لازم دستگاه ها. ابتدا باید پنل ها، قید ها و تبرک ها را از هم جدا کنیم و شروع به ساخت کنیم.

قید های 10 سانتی که برای ساخته شدن لت ها برش خورده است را به همراه تیرک های بلند PVC جدا کرده و آنها را با دستگاه اسکایپ و دلر شارژی و پیچ به هم متصل می کنیم و پس از آن تیرک های بلند که دارای PVC می باشند به لت ها از کناره ها پیچ کرده و آن ها را به هم متصل می کنیم تا اسکلت کل شکل بگیرد. بعد از آن شروع به نصب کردن درب نموده تا درصورت لازم به علت جا به جا کردن رامت لت ها درب به آسانی در جای خود قرار گیرد و آن را تنظیم نمود. پس از می توان شروع به بستن پنل نمود البته از قسمت پایین تا در صورت نیاز شیب زمین را پارتیشن بگیرم.

بعد از بستن پنل ها از قسمت پایین شروع به بستن قاب شیشه ها می کنیم که قاب شیشه ها حتما باید با شیشه ای که بر روی قاب بسته روی کار نصب شود و پس از بستن قاب ها میتوان پنل قسمت بالای قاب را روی شیشه ها در نظر گرفت و با پیچ اسکایپ یا میتوان از داخل به صورت گونیا پیچ کرد. بعد از اینکه نمای بیرونی کار را نصب کردیم می توانیم لت های پارتیشن را به زمین پیچ کرد و آنها را محکم ببندیم تا در صورت نیاز در زمان باز و بست درب لت های پارتیشن هیچ تکانی نخورد، بعد از بسته شدن نمای بیرونی کار می توانیم نمای پشت کار را به همان شکل بسته شدن نمای بیرونی دوباره تکرار کنیم.

پارتیشن های دوجدراه به دلیل داشتن قطر 13 سانتی توانایی ایستادگی رو خود را داراست به همین دلیل می توان این نوع پارتیشن را با دیوار های آجری، بتونی و گچی مقایسه کرد و به دلیل داشتن روکش های PVC طرح دار بر روی MDF ها این پارتیشن قطعا ظاهر شکیل تری نسبت به دیگر دیوار ها داراست و جالب این است که به خاطر وجود پنجره و MDF های آن پارتیشن را میتوان به صورت تمام ام دی اف و یا تمام شیشه کرد، البته این ها بستگی به نوع استفاده آن و کاربرد آن در محیط اداره، دفتر و یا حتی منزل افراد دارد. معمولا از دیواره تمام MDF آن برای انبارها و یا قسمت هایی که می خواهند به طور کامل محصور باشد استفاده می کنند. در طرف دیگر قسمت هایی که پارتیشن را به صورت تمام شیشه در نظر می گیرند به دلیل اینکه به محیط اطرافشان اشراف کامل داشته باشند این نوع پارتیشن را انتخاب می کنند و در صورتی که پارتشن از هم دارای ام دی اف باشد و هم شیشه که بیتشرین استفاده را دارد از نوع محبوب و پر فروش پارتیشن می باشد که ترکیب شیشه و ام دی اف (MDF) می باشد.

پارتیشن ها را میتوان با استفاده از شیشه های کامل مات در نظر گرفت تا اتاق های مجاور هیچ گونه دیدی نسبت به یکدیگر نداشته باشند و یا میتوان آنها را به همراه پرده کرکره و شیشه ساده در نظر گرفت تا در صورت نیاز از نور شیشه ساده استفاده کرد و در زمانی که احتیاج نیست آن را بست و دید اتاق را کاملا محصور کرد. درب پارتیشن ها را نیز می توان به صورت تمام MDF ساخت و یا اینکه کلاف دور آن ها را به قاب MDF ساخته و شیشه ها را با شیاری که در MDF به نظر می گیریم روی آنها چسباند و درب را بسازیم.

 

پارتیشن ام دی اف